Podcast: Play in new window | Download | Embed
Subskrybuj Spotify | Email | TuneIn | Deezer | RSS
W najnowszym, dwudziestym odcinku podcastu „Elektrycznie Tematyczni” Kasia Frendl i Paweł Pilarczyk wraz z gościem – Agatą Rzędowską, entuzjastką elektromobilności i redaktor prowadzącą książki „Rozmowy o elektromobilności” opowiadają o elektryzujących trendach w motoryzacji, czyli o tym, jak w najbliższym czasie będą zmieniać się samochody elektryczne. Gospodarze podcastu tłumaczą, dlaczego rok 2020 był przełomowy z punktu widzenia elektromobilności i jak trendy rozpoczęte w ubiegłym roku będą rzutować na kolejne lata. O czym mówi przedstawiona przez Komisję Europejską strategia na rzecz zrównoważonej i inteligentnej mobilności? Jak odmieni ona obraz europejskich, w tym polskich ulic? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziecie w odcinku #20 naszego podcastu.
Oto kilka faktów, przedstawionych w dwudziestym odcinku podcastu:
- 9 grudnia Komisja Europejska przedstawiła strategię na rzecz zrównoważonej i inteligentnej mobilności wraz z planem działania wyznaczającym kierunek prac KE na najbliższe lata. Strategia jest podstawą zwiększenia odporności unijnego systemu transportu na przyszłe kryzysy (treść dokumentu można znaleźć tutaj: https://ec.europa.eu/transport/sites/transport/files/legislation/com20200789.pdf).
- Prace nad udoskonaleniem systemu dopłat do samochodów elektrycznych trwają. Wiele wskazuje na to, że w nieodległej przyszłości w Polsce ruszy skuteczniejszy niż dotychczas program wspierania elektromobilności.
- Najprawdopodobniej w 2022 r. w samochodach elektrycznych na szeroką skalę zaczną być wykorzystywane baterie ze stałym elektrolitem. Oznacza to, że pewne ograniczenia aut na prąd, które dziś sprawiają, że nie wszyscy są do nich przekonani, odejdą w zapomnienie.
Jeszcze więcej ciekawych informacji znajdziecie w pełnej wersji odcinka #20 podcastu „Elektrycznie Tematyczni”. Zapraszamy do słuchania i subskrybowania.
Swoje sugestie dotyczące tematów, jakie powinniśmy omówić w podcaście „Elektrycznie Tematyczni”, możecie wysyłać na adres email: kontakt@insightoutlab.com.
I pamiętajcie, aby powiedzieć jednej znajomej osobie o naszym podcaście. Bądźmy wszyscy elektrycznie tematyczni.