Elektromobilność

Projekt realizowany przez InsightOut Lab i markę Volkswagen nagrodzony w konkursie IPRA Golden World Awards

Projekt „Volkswagen napędza elektromobilność w Polsce”, współtworzony przez InsightOut Lab dla marki Volkswagen, zdobył główną nagrodę w konkursie IPRA Golden World Awards w kategorii Communication research. Jurorzy zwrócili uwagę na nasze badania i analizy jako podstawę działań komunikacyjnych.

W projekcie „Volkswagen napędza elektromobilność w Polsce”, który rozpoczął się w 2020 r., InsightOut Lab odpowiada za opracowanie desk researchy, badania oraz analitykę danych. Nasza analiza danych zastanych oraz badanie jakościowe wśród ekspertów Volkswagena dostarczyły insightów oraz treści dla działań komunikacyjnych, związanych z projektem. Publikujemy również samodzielne raporty i analizy prezentujące aktualny stan wiedzy i opinie Polaków o elektromobilności.

Tworząc projekt wykonaliśmy ogrom pracy badawczej, na podstawie której powstały 23 raporty i około 80 szczegółowych analiz. Stanowią one jedną z największych  publicznych baz wiedzy na temat elektromobilności w Polsce. Jestem przekonany, że dalsze badania pozwolą nam na konsekwentne obalanie mitów wokół elektromobilności. Nasze badania wskazują, że sytuacja poprawia się – Polacy znają coraz więcej faktów na temat aut zasilanych prądem – mówi Mariusz Pleban, CEO InsightOut Lab.

Główne cele projektu „Volkswagen napędza elektromobilność w Polsce” to edukacja rynku oraz budowanie wizerunku marki Volkswagen jako lidera w obszarze elektromobilności. Materiały przygotowywane przez InsghtOut Lab służą przede wszystkim zmianie sposobu myślenia oraz walce z mylnymi wyobrażeniami Polaków na temat samochodów elektrycznych. Dzięki działaniom partnerów w projekcie powstał obraz elektromobilności w Polsce widziany oczami konsumentów.

Ta nagroda dowodzi, że realizowany od 2020 roku projekt cały czas pozwala nam osiągać świetne rezultaty. Niezmiernie cieszy nas przede wszystkim, że media uznają opracowywane przez nas raporty i badania za wartościowe. Rozwój elektromobilnosci w Polsce, niezwykle istotny dla marki Volkswagen, musi wiązać się ze wzrostem wiedzy społeczeństwa na temat samochodów elektrycznych i ich użytkowania. Cieszy nas, że projekt realizowany z InsightOut Lab, i OneMulti przyczynia się do tego rozwoju – podkreśla Hubert Niedzielski, PR Manager marki Volkswagen.

IPRA Golden World Awards to jeden z najbardziej prestiżowych konkursów w branży public relations na świecie. Jego celem jest podkreślenie najlepszych praktyk w branży w różnych kategoriach. Laureaci nagród przyznawanych w konkursie uważani są za przykład godny naśladowania. W skład jury w tym roku weszli sędziowie z całego świata, w tym z Austrii, Bułgarii, Finlandii, Japonii, Arabii Saudyjskiej, Turcji, Filipin, USA i Wielkiej Brytanii. Podczas typowania zwycięzców zwracali m.in. uwagę na to, czy problematyka poruszana w projektach jest aktualna i ważna dla społecznie.