Nasze raporty Życie online

Raport: #RegionyNEXERY2021. Mieszkańcy coraz bardziej online

Prawie połowa ankietowanych mieszkańców Regionów NEXERY przebywa online powyżej 6 godzin dziennie. Wyniki badania pokazują, w jak dużym stopniu ograniczenia pandemiczne zmieniły przyzwyczajenia mieszkańców i przeniosły część życia codziennego do internetu.

Tegoroczna edycja badania pokazuje, że mieszkańcy Regionów NEXERY coraz dłużej przebywają w sieci i coraz więcej spraw załatwiają dzięki dostępowi do szybkiego internetu. Chętnie wykorzystują możliwości i ułatwienia w życiu codziennym, oferowane przez świat online. Trendy związane z korzystaniem z e-usług, które pojawiły się w ubiegłym roku, nadal się utrzymują i niewykluczone, że zamienią się w stałe nawyki i potrzeby mieszkańców.

W tym roku już niemal połowa ankietowanych przyznaje, że spędza w sieci ponad 6 godzin dziennie. W poprzedniej edycji badania tę odpowiedź zaznaczyło 28% badanych, a w 2019 r. tylko 12%. Odwrotny trend dotyczy liczby osób deklarujących korzystanie z sieci nie dłużej niż 2 godziny dziennie. Jeszcze w 2019 r. było ich 48%, w kolejnym roku już tylko 16%, a obecnie ten wskaźnik spadł do zaledwie 11%. Na podobnym poziomie, co w 2019 r., utrzymuje się liczba osób korzystających z internetu od 3 do 5 godzin, choć w stosunku do roku 2020 jest ich aż o 15 pkt proc. mniej.

Pełną treść raportu można pobrać ze strony NEXERY lub korzystając z poniższego przycisku.