Elektromobilność Nasze raporty

Raport: ELEKTROMOBILNOŚĆ OCZAMI POLAKÓW W LATACH 2020-2022

InsightOut Lab razem z marką Volkswagen od dwóch lat prowadzą projekt badawczy poświęcony elektromobilności. W tym czasie przeprowadziliśmy 22 badania, na podstawie których powstało tyle samo raportów oraz ponad 70 bardziej szczegółowych analiz. Stanowią one największą w Polsce publicznie dostępną bazę wiedzy na temat postaw społecznych wobec aut zasilanych prądem, ich właścicieli oraz kluczowych aspektów „elektrycznych” zmian w motoryzacji.

Niniejszy raport stanowi podsumowanie dwuletnich prac badawczych. Zawiera najważniejsze i najciekawsze wyniki, uporządkowane według kluczowych dla elektromobilności tematów:

• Opinie Polaków o właścicielach aut elektrycznych i autach elektrycznych

• Auto elektryczne na co dzień oczami właścicieli, członków EV Klub Polska

• Nastawienie Polaków do aut elektrycznych

• Finansowanie aut elektrycznych

• Ekologiczny potencjał aut elektrycznych

• Elektromobilność i nowe technologie

Mariusz Pleban, CEO InsightOut Lab

Na potrzeby raportu wybrane pytania badawcze zostały ponownie zadane respondentom. Dzięki temu duża część prezentowanych treści została zaktualizowana i prezentuje najnowszy stan wiedzy. To kolejny argument, aby sięgnąć do raportu i przekonać się, jak wygląda elektromobilność oczami Polaków. Zachęcamy do tego zwłaszcza dziennikarzy i ekspertów, ale także wszystkie osoby zainteresowane elektryczną rewolucją, która ma obecnie miejsce w motoryzacji.