Elektromobilność

Podsumowanie wyników badań nad elektromobilnością i zapowiedź publikacji raportów rocznych na VW Media Day

Volkswagen Media Day był okazją do podsumowania niemal dwuletnich badań InsightOut Labu nad elektromobilnością. Mariusz Pleban, szef IOL, przedstawił wnioski z dotychczasowych projektów i zapowiedział rozpoczęcie publikacji raportów rocznych.

VW Media Day zorganizowany w formule on-line 30 listopada 2021 r. był okazją do podsumowania już niemal dwuletniego projektu badawczego na temat elektromobilności, realizowanego wspólnie z marką Volkswagen. „W niecałe dwa lata stworzyliśmy bazę wiedzy o opiniach Polaków na temat elektromobilności” – podkreślał szef IOL, Mariusz Pleban. – „Wiemy, że skojarzenia z autami elektrycznymi i ich właścicielami to m.in. ekologia i nowe technologie. Zdaniem respondentów, BEV oraz ich właściciele przyczyniają się do zmniejszenia emisji CO2 dzięki wykorzystaniu najnowszych zdobyczy techniki. Z wiedzą ankietowanych o szczegółowych zagadnieniach związanych z elektromobilnością jest różnie. Przykładowo, wyraźnie zaniżają oni zasięgi, którymi dysponują obecnie auta elektryczne. Tymczasem użytkownicy BEV nie narzekają na zasięgi i w większości wyjeżdżają w długie, wakacyjne trasy”.

„W niecałe dwa lata stworzyliśmy bazę wiedzy o opiniach Polaków na temat elektromobilności” – podkreślał szef IOL, Mariusz Pleban.

Mariusz Pleban zapowiedział również, że począwszy od od lutego 2022 r. InsightOut Lab będzie publikował coroczne podsumowania najważniejszych danych. Pierwszy raport roczny ukaże się w lutym 2022 r. i obejmie dotychczasowe badania z lat 2020-2021. Nowa formuła ułatwi dostęp do kluczowych wyników badań. Będzie też okazją do zaktualizowania niektórych danych.