Elektrycznie Tematyczni

[Odcinek #47] Samochody połączone – przyszłość, czy już teraźniejszość?

W czterdziestym siódmym odcinku podcastu  „Elektrycznie Tematyczni” Paweł Pilarczyk rozmawia o tzw. technologiach połączonych, obecnych w praktycznie wszystkich nowych pojazdach elektrycznych. Gościem jest dziennikarz magazynu „Auto Świat” Tomasz Okurowski.

Odcinek #47 „Samochody połączone – przyszłość, czy już teraźniejszość?” w serwisie YouTube.

Nowoczesne samochody w coraz większym stopniu zaczynają przypominać komputery na kołach. Wyposażone w zaawansowane systemy łączności pojazdy potrafią dziś o wiele więcej niż choćby wyświetlanie lokalizacji za pomocą GPS, co jeszcze nie tak dawno temu wydawało się szczytem nowoczesności.

Dla dzisiejszych samochodów połączonych (z ang. connected cars) standardem staje się możliwość kontroli nad pojazdem z poziomu specjalnej aplikacji na smartfonie czy aktywna komunikacja maszyny z innymi pojazdami oraz infrastrukturą drogową. Choć dla niektórych może brzmieć to abstrakcyjnie, z funkcjonalności technologii połączonych korzysta większość kierowców, przykładowo sprawdzając aktualne natężenie ruchu w nawigacji samochodowej.

Czy wszystkie samochody dostępne obecnie na rynku są „connected”? Co dokładnie wchodzi w skład technologii połączonych? Czy pojazdy elektryczne przesyłają i odbierają więcej informacji niż te spalinowe?

Odpowiedzi na te i wiele innych pytań znajdziecie w najnowszym odcinku naszego  podcastu „Elektrycznie Tematyczni”. Zapraszamy do słuchania, oglądania i subskrybowania! ?

Swoje pytania oraz sugestie możecie wysyłać na adres email: kontakt@insightoutlab.com

Partnerzy podcastu: marka Volkswagen i InsightOut Lab.