Elektromobilność Elektrycznie Tematyczni Podcasty

[Odcinek #48] Samochody elektryczne w dobie kryzysu energetycznego

W czterdziestym ósmym odcinkupodcastu „Elektrycznie Tematyczni” Paweł Pilarczyk rozmawia o kwestiach istotnych dla użytkowników samochodów elektrycznych w czasach wszechobecnego kryzysu energetycznego. Gościem jest redaktor naczelny portalu „Wysokie Napięcie” Bartłomiej Derski.

Odcinek #48 „Samochody elektryczne w dobie kryzysu energetycznego” w serwisie Youtube

To, że żyjemy obecnie w trudnych energetycznie czasach, odczuwają nie tylko właściciele pojazdów elektrycznych, ale wszyscy z nas, płacąc rachunki za prąd. Aby przeciwdziałać skutkom kryzysu, wprowadzane są różnego rodzaju regulacje czy też programy ochronne. Tego typu przepisy wprowadziła niedawno Szwajcaria.  Wywołały one medialną burzę w środowisku motoryzacyjnym, ponieważ niektóre media nagłaśniały je jako „koniec samochodów elektrycznych w Szwajcarii” – co okazało się jedynie tzw. „clickbaitem”.

Ale kryzys energetyczny to nie tylko specjalne ustawy i przepisy, ale także wzrost cen energii elektrycznej, który w swoich kieszeniach odczuwają właściciele elektryków. Jednakże, wbrew przekonaniom wielu sceptyków, cena, jaką trzeba zapłacić za ładowanie samochodu, wcale nie jest ściśle związana z powszechnie obowiązującą opłatą za 1 kWh, a użytkownicy samochodów elektrycznych, jak zauważa gość odcinka, „potrafią liczyć”. W przeciwieństwie do kierowców samochodów spalinowych, zmuszonych do tankowania paliwa na stacjach, właściciele pojazdów elektrycznych mogą je ładować na wiele sposobów.

Czy Szwajcarzy rzeczywiście będą musieli pozbyć się swoich samochodów elektrycznych? Czy podobne przepisy mogą zostać wprowadzone również w Polsce? Jak ładować samochód, aby stawić czoło rosnącym stawkom za energię elektryczną?

Odpowiedzi na te i wiele innych pytań znajdziecie w najnowszym odcinku naszego  podcastu „Elektrycznie Tematyczni”. Zapraszamy do słuchania, oglądania i subskrybowania! ?

Swoje pytania oraz sugestie możecie wysyłać na adres email: kontakt@insightout-lab

Partnerzy podcastu: marka Volkswagen i InsightOut Lab.