[Odcinek #51] Samochód elektryczny jedynym autem w rodzinie? To możliwe!
Elektromobilność Elektrycznie Tematyczni Podcasty

[Odcinek #51] Samochód elektryczny jedynym autem w rodzinie? To możliwe!

W pięćdziesiątym pierwszym odcinku podcastu „Elektrycznie Tematyczni” Paweł Pilarczyk rozmawia o zasięgach możliwych do uzyskania we współczesnym samochodzie elektrycznym oraz o użytkowaniu takiego samochodu na co dzień. Gościem jest szef Elocity, dostawcy punktów ładowania pojazdów elektrycznych, i dziennikarz Naładowani TV Michał Baranowski.

Odcinek #51 „Samochód elektryczny jedynym autem w rodzinie? To możliwe!” w serwisie YouTube.

W Polsce wiele osób wciąż uważa samochody elektryczne za pojazdy o niskim zasięgu, znacznie odbiegającym od wartości możliwych do uzyskania przez pojazdy spalinowe. Często również samochody takie traktowane są jako środek transportu, który sprawdzi się jedynie w warunkach jazdy miejskiej. W dzisiejszych czasach nie jest to jednak prawdą – nowoczesne samochody elektryczne często oferują zasięgi zbliżone do swoich spalinowych odpowiedników. Dzięki rozwijającej się w szybkim tempie infrastrukturze ładowania można ich również bez problemu używać nawet do dalekich, międzypaństwowych podróży.

Jeszcze nie tak dawno temu dystans, jaki był możliwy do pokonania pojazdem elektrycznym, rzeczywiście nie pozwalał na bezstresową, wielokilometrową jazdę. Elektromobilność rozwija się jednak w niezwykle szybkim tempie i dzisiaj obawy te można zdecydowanie włożyć między bajki. Dowodzi tego Michał, który swoim Volkswagenem ID.4 pokonał w pół roku ponad 30 tysięcy kilometrów, użytkując go jako jedyny samochód w rodzinie. Oprócz codziennych dojazdów do pracy, bezemisyjnym Volkswagenem pokonuje również dalekie, wakacyjne trasy i, jak sam przyznaje, nie zamieniłby go na żaden pojazd z silnikiem spalinowym. Wszystko za sprawą niezwykłego komfortu, wygody podróżowania w ciszy i emocjonujących wrażeń z jazdy oferowanych przez mocny, tylnonapędowy samochód.

Czy samochód elektryczny rzeczywiście może pokonać na jednym ładowaniu odległość pozwalającą na szybkie, dalekie podróże? Czy ładowanie na trasie zajmuje więcej czasu niż tankowanie? Czy Michałowi przytrafiła się sytuacja, w której zabrakło mu energii w akumulatorze?

Odpowiedzi na te i wiele innych pytań znajdziecie w najnowszym odcinku naszego  podcastu „Elektrycznie Tematyczni”. Zapraszamy do słuchania, oglądania i subskrybowania! ?

Swoje pytania oraz sugestie możecie wysyłać na adres email: kontakt@insightoutlab.com

Partnerzy podcastu: marka Volkswagen i InsightOut Lab.