Elektrycznie Tematyczni [Odcinek #53] Pierwsze spojrzenie na ID.7 – do 700 km zasięgu w pełnym komforcie
Elektromobilność Elektrycznie Tematyczni Podcasty

[Odcinek #53] Pierwsze spojrzenie na ID.7 – do 700 km zasięgu w pełnym komforcie

W pięćdziesiątym trzecim odcinku podcastu „Elektrycznie Tematyczni” Paweł Pilarczyk rozmawia o najnowszym samochodzie elektrycznym Volkswagena z rodziny ID – modelu ID.7. Gościem jest Dawid Kwaśniak, koordynator ds. elektromobilności w marce Volkswagen.

Odcinek #53 „Pierwsze spojrzenie na ID.7 – do 700 km zasięgu w pełnym komforcie” w serwisie YouTube.

Rodzina elektrycznych Volkswagenów, oznaczona symbolem ID, zyskała właśnie nowego członka. Po modelach takich jak ID.3, ID.4, ID.5 oraz ID.Buzz, światło dzienne ujrzał ID.7 – największy i najbardziej innowacyjny samochód elektryczny marki. Choć w sprzedaży pojawi się dopiero pod koniec roku, Paweł już teraz miał okazję zobaczyć go z bliska i poznać wyróżniające go aspekty. Tuż po premierze wiele osób nazwało model ID.7 „elektryczną odmianą Passata lub Arteona”. Czy to prawda? Bynajmniej! ID.7 jest niezależnym modelem skonstruowanym na zupełnie innej płycie podłogowej, a rozmiarami przewyższa swoich spalinowych braci. Jako najbardziej reprezentacyjny model z gamy ID, wyróżnia się jednak nie tylko wielkością, ale wieloma innowacjami technologicznymi.

Największą z nich jest zwiększony zasięg. Dzięki dodatkowemu modułowi, zwiększającemu standardową pojemność 77 kWh do opcjonalnych 86 kWh, odmiana z większą baterią, według prognoz WLTP, na jednym ładowaniu przejechać będzie mogła nawet do 700 km. Pomocny w tym okazuje się również współczynnik oporu powietrze modelu ID.7 – najniższy wśród całej gamy Volkswagena. Nowości pojawiły się także we wnętrzu. Oprócz ogromnej przestrzeni, szczególnie na tylnej kanapie, centralnym punktem samochodu jest teraz ogromny wyświetlacz z zupełnie nowym systemem multimedialnym. Zmieniła się również cyfrowa tablica wskaźników, która pokazuje teraz kierowcy jedynie niezbędne informacje. Całości dopełnia ogromny, panoramiczny dach z funkcją natychmiastowego zaciemnienia.

Jakie jeszcze nowości kryje w sobie Volkswagen ID.7? Dlaczego zastosowany w nim wyświetlacz head-up jest niezwykły? I czy nowy ID.7 wymasuje kierowcy plecy po ciężkim dniu?

Odpowiedzi na te i wiele innych pytań znajdziecie w najnowszym odcinku naszego  podcastu „Elektrycznie Tematyczni”. Zapraszamy do słuchania, oglądania i subskrybowania! ????

Swoje pytania oraz sugestie możecie wysyłać na adres email: kontakt@insightoutlab.com

Partnerzy podcastu: marka Volkswagen i InsightOut Lab.