Elektromobilność

Bomba elektromobilnościowa

Na tegorocznej edycji Festiwalu Przyszłości Bomba Megabitowa nie zabrakło InsightOut Labu. Dzieliliśmy się wiedzą na temat elektromobilności.

Kolejna, druga odsłona Festiwalu Przyszłości Bomba Megabitowa w Krakowie już za nami. Tym razem swoją cegiełkę do tego wydarzenia miał okazję dołożyć również InsighOut Lab w osobie naszego CEO, Mariusza Plebana. 7 września 2022 r. w Pałacu Potockich Mariusz miał okazję przybliżyć publiczności temat elektromobilności w Polsce na podstawie badań przeprowadzanych wraz z marką Volkswagen.

Na starcie zebrani goście mogli dowiedzieć się, jak wygląda profil statystycznego użytkownika samochodu w pełni elektrycznego, oraz o jego zaangażowaniu w kwestie ekologii i nowych technologii. W dalszej części prelekcji przedstawione zostały wyniki ankiet przeprowadzanych wśród Polaków, w których mogli oni wyrazić swój pogląd na temat aut elektrycznych.

Nie zabrakło również części nieco bardziej edukacyjnej, ponieważ na przykładzie rezultatów jednego z badań Mariusz miał okazję wytłumaczyć, czym różni się „hybryda” od „BEVa”, czy też jak działa mechanizm dotacji do samochodów elektrycznych w Polsce.

Od lat już walczymy z mitem krążącym wokół zasięgu aut elektrycznych. Bomba Megabitowa była dobrą okazją, by pokazać szerokiej publiczności jaka jest prawda na przykładzie skonfrontowania poglądów statystycznych Polaków i rzeczywistych doświadczeń użytkowników „elektryków”. Jeśli w badaniu z 2022 r. próba ogólnopolska aż w 49% odpowiedziała, że zasięg przeciętnego BEVa to mniej niż 200 km, to wśród użytkowników takich aut z wcześniejszego badania nie znalazł się nikt, kto tak sądził. Gorące podziękowania dla Organizatorów za stworzenie przestrzeni do dyskusji na temat elektromobilności w ramach tak zacnego wydarzenia.Mariusz Pleban, CEO InsightOut Lab

Końcowa część wystąpienia Mariusza skupiła się na przyszłości, czyli na nieuchronnym wyparciu aut spalinowych przez elektryczne, oraz na tym, jak postrzeganie tematu elektromobilności przez Polaków zmienia się w czasie.

Potężna dawka informacji w skondensowanej formie, żywimy nadzieję, że dla wielu pouczająca i pozwalająca każdemu wyciągnąć wnioski dla siebie. Do następnego!